Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Morze
Nr: 10
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1961
czele. Komisja Zbadawszy akta doszła do wielu ciekawych wniosków m. in., że z ilości jedwabiu zgłaszanego francuskim celnikom jako eksport do Anglii, tylko połowa przeszła oficjalnie przez angielskie urzędy celne.
Wyszło również na jaw, że wielu wyższych urzędników celnych w ogóle nie znało swych podwładnych, traktując sprawowaną funkcje jako wygodną, synekurę, a biuro za coś w rodzaju klubu. Wybuchł skandal. który w kilka lat później doprowadził do całkowitej reformy angielskiej służby celnej.
ESA


MIĘDZY SIECIĄ A PÓŁMISKIEM

Przedstawiam państwu bohaterkę: głowa, ogon, płetwy i dużo ości okrytych mięsem.
Ryba. Dorsz, śledź, szprot, turbot, halibut; karmazyn, makrela, flądra - ryba złowiona nie w
czele. Komisja Zbadawszy akta doszła do wielu ciekawych wniosków m. in., że z ilości jedwabiu zgłaszanego francuskim celnikom jako eksport do Anglii, tylko połowa przeszła oficjalnie przez angielskie urzędy celne. <br>Wyszło również na jaw, że wielu wyższych urzędników celnych w ogóle nie znało swych podwładnych, traktując sprawowaną funkcje jako wygodną, synekurę, a biuro za coś w rodzaju klubu. Wybuchł skandal. który w kilka lat później doprowadził do całkowitej reformy angielskiej służby celnej. <br>&lt;au&gt;ESA&lt;/au&gt;<br>&lt;gap&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;page nr=12&gt; &lt;div&gt;&lt;tit&gt;MIĘDZY SIECIĄ A PÓŁMISKIEM&lt;/tit&gt;<br>&lt;gap&gt;<br>&lt;page nr=13&gt; &lt;intro&gt;Przedstawiam państwu bohaterkę: głowa, ogon, płetwy i dużo ości okrytych mięsem. <br>Ryba. Dorsz, śledź, szprot, turbot, halibut; karmazyn, makrela, flądra - ryba złowiona nie w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!