Typ tekstu: Książka
Autor: Miłosz Czesław
Tytuł: Abecadło Miłosza
Rok: 1997
zgadza.
Od 1930 Sosnowska pracowała w Polskim Radiu, zaczynając jako sekretarz Rady Programowej i szybko awansując. W 1935 otrzymała Złoty Krzyż Zasługi. W 1936, kiedy moje losy zaczynały od niej zależeć, była już wicedyrektorem Polskiego Radia, praktycznie dyrektorem naczelnym, bo zasłużony piłsudczyk Piotr (Pieso) Górecki traktował swoje stanowisko raczej jako synekurę.
Sosnowskiej w Radio bano się i nie lubiano - za jej energię, wymagania oraz polityczne poglądy. Jednym z urzędników Radio był Zenon Kosidowski i znalazłem gdzieś jego opinię: "b. dzielna, ale nietaktowna, w progr. jej nienawidzili, nie umiała znaleźć wspól. języka, arogancka, b. pracowita, świetnie znała swoje rzemiosło".
Progr. - to Biuro
zgadza. <br> Od 1930 Sosnowska pracowała w Polskim Radiu, zaczynając jako sekretarz Rady Programowej i szybko awansując. W 1935 otrzymała Złoty Krzyż Zasługi. W 1936, kiedy moje losy zaczynały od niej zależeć, była już wicedyrektorem Polskiego Radia, praktycznie dyrektorem naczelnym, bo zasłużony piłsudczyk Piotr (Pieso) Górecki traktował swoje stanowisko raczej jako synekurę. <br> Sosnowskiej w Radio bano się i nie lubiano - za jej energię, wymagania oraz polityczne poglądy. Jednym z urzędników Radio był Zenon Kosidowski i znalazłem gdzieś jego opinię: "b. dzielna, ale nietaktowna, w progr. jej nienawidzili, nie umiała znaleźć wspól. języka, arogancka, b. pracowita, świetnie znała swoje rzemiosło".<br> Progr. - to Biuro
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!