Typ tekstu: Książka
Autor: Stawiński Jerzy
Tytuł: Piszczyk
Rok wydania: 1997
Lata powstania: 1959-1997
swojej kaście.
- Rzeczywiście, w żyłach matki musiała płynąć szlachetna krew - przyznała Alicja. - Ta dziewczyna jest śliczna, a w jej twarzy widać rasę.
- Na szczęście mało odziedziczyła po tatusiu - dodałem. - Krzyżówka okazała się bardzo szczęśliwa.
- Moja cioteczna siostra wyszła za ostatniego chama. Tylko tacy są teraz obrotni. Już siedzą na jakiejś synekurze w Londynie.
- Czuję w tobie gorycz, Alicjo - powiedziałem czule. - A przecież tysiące polskich kobiet chciałoby się znaleźć na twoim miejscu.
- A cóż to za miejsce! - parsknęła Alicja i wylizała kieliszek po drugim koniaku. - Chodź, zapraszam cię do siebie na szklankę calvadosu.
Zgodziłem się nie tylko po to, by zagłuszyć niepokój
swojej kaście.<br>- Rzeczywiście, w żyłach matki musiała płynąć szlachetna krew - przyznała Alicja. - Ta dziewczyna jest śliczna, a w jej twarzy widać rasę.<br>- Na szczęście mało odziedziczyła po tatusiu - dodałem. - Krzyżówka okazała się bardzo szczęśliwa.<br>- Moja cioteczna siostra wyszła za ostatniego chama. Tylko tacy są teraz obrotni. Już siedzą na jakiejś synekurze w Londynie.<br>- Czuję w tobie gorycz, Alicjo - powiedziałem czule. - A przecież tysiące polskich kobiet chciałoby się znaleźć na twoim miejscu.<br>- A cóż to za miejsce! - parsknęła Alicja i wylizała kieliszek po drugim koniaku. - Chodź, zapraszam cię do siebie na szklankę calvadosu.<br>Zgodziłem się nie tylko po to, by zagłuszyć niepokój
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!