Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 04.12
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Specjalistom nie udało się ustalić źródła pochodzenia i rodzaju cuchnącej substancji.
(PAP)Niebezpieczna praca poza jednostką

Dwaj żołnierze zostali wczoraj rano przysypani ziemią w wykopie na terenie jednej z gdyńskich szkół.
Żołnierze odsłaniali fundamenty budynku przy ul. Kapitańskiej. Wykop, w którym pracowali, miał ok. 3 m głębokości, zabezpieczony był drewnianym szalunkiem. Tuż przed godz. 9 w wykopie osunęła się ziemia.
Jednego żołnierza udało się szybko wydostać. Drugi został przygnieciony do muru zwałami ziemi i połamanym szalunkiem. Odniósł obrażenia m.in. głowy i organów wewnętrznych. Trafił do gdyńskiego szpitala.
Żandarmeria sprawdza, dlaczego żołnierze pracowali przy wykopie, a nie pełnili w tym czasie
Specjalistom nie udało się ustalić źródła pochodzenia i rodzaju cuchnącej substancji.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Niebezpieczna praca poza jednostką&lt;/&gt;<br><br>Dwaj żołnierze zostali wczoraj rano przysypani ziemią w wykopie na terenie jednej z gdyńskich szkół.<br>Żołnierze odsłaniali fundamenty budynku przy ul. Kapitańskiej. Wykop, w którym pracowali, miał ok. 3 m głębokości, zabezpieczony był drewnianym szalunkiem. Tuż przed godz. 9 w wykopie osunęła się ziemia.<br>Jednego żołnierza udało się szybko wydostać. Drugi został przygnieciony do muru zwałami ziemi i połamanym szalunkiem. Odniósł obrażenia m.in. głowy i organów wewnętrznych. Trafił do gdyńskiego szpitala.<br>Żandarmeria sprawdza, dlaczego żołnierze pracowali przy wykopie, a nie pełnili w tym czasie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego