Typ tekstu: Książka
Autor: Tyloch Witold
Tytuł: Dzieje ksiąg Starego Testamentu
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1991
por. Prz 16, 22). Głupców bowiem cechuje lenistwo i gnuśność, natomiast mędrca cechuje zbawienna zdolność rozpoznawania wartości dyscypliny i pracy. Mędrcy biblijni stawiali swym uczniom wysokie wymagania w dziedzinie moralności seksualnej i często ich przestrzegali przed przynętą, jaką wabi ich "obca kobieta".
Głębszy charakter ma moralność Księgi Hioba, której autor szamotał się z praktycznymi aspektami problemu niezasłużonego cierpienia, starając się podać religijną odpowiedź tym, których przygnębiało tego rodzaju doświadczenie. Porusza ona analogiczny problem jak babilońska "Księga Hioba", która wcześniej starała się ten problem wyjaśnić, wskazując, że poddanie się woli bożej i rezygnacja jest jedynym wyjściem z trudnej sytuacji.
Ogólnie mówiąc, hebrajska literatura
por. Prz 16, 22). Głupców bowiem cechuje lenistwo i gnuśność, natomiast mędrca cechuje zbawienna zdolność rozpoznawania wartości dyscypliny i pracy. Mędrcy biblijni stawiali swym uczniom wysokie wymagania w dziedzinie moralności seksualnej i często ich przestrzegali przed przynętą, jaką wabi ich "obca kobieta". <br>Głębszy charakter ma moralność Księgi Hioba, której autor szamotał się z praktycznymi aspektami problemu niezasłużonego cierpienia, starając się podać religijną odpowiedź tym, których przygnębiało tego rodzaju doświadczenie. Porusza ona analogiczny problem jak babilońska "Księga Hioba", która wcześniej starała się ten problem wyjaśnić, wskazując, że poddanie się woli bożej i rezygnacja jest jedynym wyjściem z trudnej sytuacji. <br>Ogólnie mówiąc, hebrajska literatura
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!