Typ tekstu: Książka
Autor: Ostrowicka Beata
Tytuł: Kraina kolorów - księga intryg
Rok: 1999
Ktoś przestraszony krzyknął, potem zawtórował mu ktoś inny. Usiadłam. Krzaki, drzewa, niebo, wstęga, a nawet ubrania Koloraków i wszystkie przedmioty przyniesione na łąkę zaczęły tracić kolory.
Liście i gałęzie drzew były już szare, jeszcze trochę kolorów było w ich pniach, ale i one zanikały. Mniejsze rośliny już w całości były szare. Wyglądały tak, jakby je przysypała gruba warstwa popiołu. Przerażone twarze stanowiły jedyne barwne plamy na szarym tle. Podbiegła do mnie Hiacynta i przytuliła mnie mocno do siebie.
- Co się stało? - spytałam.
- Zgasła gwiazda Pani Dobrej i Mądrej - wyszeptała. - A wraz z nią zniknęły kolory. A ty... ty jedna jesteś nadal
Ktoś przestraszony krzyknął, potem zawtórował mu ktoś inny. Usiadłam. Krzaki, drzewa, niebo, wstęga, a nawet ubrania Koloraków i wszystkie przedmioty przyniesione na łąkę zaczęły tracić kolory.<br>Liście i gałęzie drzew były już szare, jeszcze trochę kolorów było w ich pniach, ale i one zanikały. Mniejsze rośliny już w całości były szare. Wyglądały tak, jakby je przysypała gruba warstwa popiołu. Przerażone twarze stanowiły jedyne barwne plamy na szarym tle. Podbiegła do mnie Hiacynta i przytuliła mnie mocno do siebie.<br>- Co się stało? - spytałam.<br>- Zgasła gwiazda Pani Dobrej i Mądrej - wyszeptała. - A wraz z nią zniknęły kolory. A ty... ty jedna jesteś nadal
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego