Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Był też jednym z pierwszych działaczy OWP, którzy zgodzili się przystąpić do rokowań z Izraelem. To on namawiał Arafata do negocjacji, które zakończyły się podpisaniem porozumień w Oslo, jedenaście lat temu. Dlatego też cieszy się ogromnym szacunkiem w Stanach Zjednoczonych i w Izraelu.
W 2003 roku Abbas został premierem. Jako szef rządu palestyńskiego wielokrotnie apelował o zaprzestanie ataków na Izrael, próbował też przeprowadzać akcje konfiskaty nielegalnej broni na terytoriach palestyńskich. Odszedł po czterech miesiącach po porażce w walce o władzę z Jaserem Arafatem. Wielu zarzucało mu brak charyzmy i zbytnią ustępliwość wobec Izraela.

Arystokrata z Abu Dis

Ahmed Korei (Abu Ala)

Od
Był też jednym z pierwszych działaczy OWP, którzy zgodzili się przystąpić do rokowań z Izraelem. To on namawiał Arafata do negocjacji, które zakończyły się podpisaniem porozumień w Oslo, jedenaście lat temu. Dlatego też cieszy się ogromnym szacunkiem w Stanach Zjednoczonych i w Izraelu.<br>W 2003 roku Abbas został premierem. Jako szef rządu palestyńskiego wielokrotnie apelował o zaprzestanie ataków na Izrael, próbował też przeprowadzać akcje konfiskaty nielegalnej broni na terytoriach palestyńskich. Odszedł po czterech miesiącach po porażce w walce o władzę z Jaserem Arafatem. Wielu zarzucało mu brak charyzmy i zbytnią ustępliwość wobec Izraela.<br><br>&lt;tit&gt;Arystokrata z Abu Dis&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Ahmed Korei (Abu Ala)&lt;/&gt;<br><br>Od
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego