Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.05
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
roku, i doprowadził do podpisania tymczasowego porozumienia pokojowego. Nie cieszy się jednak popularnością wśród Palestyńczyków, którzy uważają go za arystokratę.
Korei pochodzi bowiem z bardzo zamożnej rodziny. Przez wiele lat był bankierem Al-Fatahu i "finansistą" OWP. Zarządzał też funduszem przemysłowo-inwestycyjnym. Jest autorem licznych publikacji o tematyce ekonomicznej.
Jako szef rządu wielokrotnie groził rezygnacją, jeśli Jaser Arafat nie przekaże mu większych uprawnień. Pozostał jednak na stanowisku. Korei zna osobiście wszystkich znaczących polityków izraelskich. Kilkanaście razy spotykał się z premierem Beniaminem Netanjahu, wielokrotnie rozmawiał z Szimonem Peresem. Poznał też premiera Ariela Szarona.
Zdaniem komentatorów ma mniejsze od Mahmuda Abbasa szanse na sukcesję
roku, i doprowadził do podpisania tymczasowego porozumienia pokojowego. Nie cieszy się jednak popularnością wśród Palestyńczyków, którzy uważają go za arystokratę.<br>Korei pochodzi bowiem z bardzo zamożnej rodziny. Przez wiele lat był bankierem Al-Fatahu i "finansistą" OWP. Zarządzał też funduszem przemysłowo-inwestycyjnym. Jest autorem licznych publikacji o tematyce ekonomicznej.<br>Jako szef rządu wielokrotnie groził rezygnacją, jeśli Jaser Arafat nie przekaże mu większych uprawnień. Pozostał jednak na stanowisku. Korei zna osobiście wszystkich znaczących polityków izraelskich. Kilkanaście razy spotykał się z premierem Beniaminem Netanjahu, wielokrotnie rozmawiał z Szimonem Peresem. Poznał też premiera Ariela Szarona.<br>Zdaniem komentatorów ma mniejsze od Mahmuda Abbasa szanse na sukcesję
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego