Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 02.23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
zamierza jednak zmieniać stanowiska. W sobotę w telewizyjnej "Jedynce" premier Leszek Miller przekonywał, że te artykuły ustawy o VAT, które są sprzeczne z przepisami unijnymi, powinny zostać zmienione w Senacie. - My nie możemy być w Unii Europejskiej i jednocześnie abstrahować od powinności i rozwiązań, także dotyczących jednolitych stawek VAT - mówił szef rządu.
Argumentacja premiera nie zrobiła jednak wrażenia na posłach koalicji.
- Ja dalej zachowam swoje zdanie w sprawie stawki VAT na produkty dla dzieci - zapewnia Oleksy. W skuteczność prób zmiany ustawy w Senacie powątpiewa też wicemarszałek Sejmu Tomasz Nałęcz z koalicyjnej UP.
- Ta poprawka przeszła taką większością głosów, że nawet jak Senat
zamierza jednak zmieniać stanowiska. W sobotę w telewizyjnej &lt;name type="org"&gt;"Jedynce"&lt;/&gt; premier &lt;name type="person"&gt;Leszek Miller&lt;/&gt; przekonywał, że te artykuły ustawy o VAT, które są sprzeczne z przepisami unijnymi, powinny zostać zmienione w &lt;name type="org"&gt;Senacie&lt;/&gt;. &lt;q&gt;- My nie możemy być w &lt;name type="org"&gt;Unii Europejskiej&lt;/&gt; i jednocześnie abstrahować od powinności i rozwiązań, także dotyczących jednolitych stawek VAT&lt;/&gt; - mówił szef rządu.<br>Argumentacja premiera nie zrobiła jednak wrażenia na posłach koalicji.<br>&lt;q&gt;- Ja dalej zachowam swoje zdanie w sprawie stawki VAT na produkty dla dzieci&lt;/&gt; - zapewnia &lt;name type="person"&gt;Oleksy&lt;/&gt;. W skuteczność prób zmiany ustawy w &lt;name type="org"&gt;Senacie&lt;/&gt; powątpiewa też wicemarszałek &lt;name type="org"&gt;Sejmu&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Tomasz Nałęcz&lt;/&gt; z koalicyjnej &lt;name type="org"&gt;UP&lt;/&gt;.<br>&lt;q&gt;- Ta poprawka przeszła taką większością głosów, że nawet jak &lt;name type="org"&gt;Senat
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego