Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 10
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Tadeuszem Brzozowskim. Rysowanie to dla mnie ogromna frajda. Lubię też słuchać tego, jak ludzie odbierają moje portrety - mówi artystka. Kiedyś np. Gustaw Holoubek powiedział o nich, że to są takie portrety, które mają ogony, tylko ich nie widać. Z kolei Jerzy Stajuda stwierdził, że "w tych rysunkach jest całe mrowie szpileczek wbijanych w widza bardzo uprzejmie, w poszanowaniu najlepszych form, ku uciesze ludzi posiadających owych form znajomość".
Warto zatem przypatrzeć się bliżej rysunkowym portretom autorstwa wnikliwej obserwatorki ludzkich charakterów, Barbary Gawdzik Brzozowskiej. Może odnajdziemy w nich osobniki całkiem przypominające naszych znajomych, a może i nas samych?
Wystawę można oglądać w foyer
Tadeuszem Brzozowskim. Rysowanie to dla mnie ogromna frajda. Lubię też słuchać tego, jak ludzie odbierają moje portrety - mówi artystka. Kiedyś np. Gustaw Holoubek powiedział o nich, że to są takie portrety, które mają ogony, tylko ich nie widać. Z kolei Jerzy Stajuda stwierdził, że "w tych rysunkach jest całe mrowie szpileczek wbijanych w widza bardzo uprzejmie, w poszanowaniu najlepszych form, ku uciesze ludzi posiadających owych form znajomość".<br>Warto zatem przypatrzeć się bliżej rysunkowym portretom autorstwa wnikliwej obserwatorki ludzkich charakterów, Barbary Gawdzik Brzozowskiej. Może odnajdziemy w nich osobniki całkiem przypominające naszych znajomych, a może i nas samych?<br>Wystawę można oglądać w foyer
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!