Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
najróżniejszy sposób. Przypadek Joanny był dosyć typowy - urażona duma przełożonej oraz obawa przed konkurencją kazała odsuwać dobrego pracownika od poważnych zadań. Znęcanie się psychiczne najczęściej dotyka bowiem tych, którzy w pracy (paradoksalnie) okazują się kreatywni, odkrywczy i pracowici.
Zdaniem niemieckiego pedagoga Lothara Drata, "mobbingowcy" działają z ukrycia, systematycznie wbijając drobne szpileczki w wyimaginowanego przeciwnika. Wokół osoby nękanej psychicznie zaczyna się wytwarzać atmosfera niedomówień i plotek, a ona sama czuje, że w jakiś obiektywnie nieuzasadniony sposób stała się winna.
Jedną z częstych metod mobbingu jest przerywanie wypowiedzi, świadczące o celowym ignorowaniu i lekceważeniu drugiej osoby. - świadome przerywanie czyjejś wypowiedzi jest dość wyrachowanym
najróżniejszy sposób. Przypadek Joanny był dosyć typowy - urażona duma przełożonej oraz obawa przed konkurencją kazała odsuwać dobrego pracownika od poważnych zadań. Znęcanie się psychiczne najczęściej dotyka bowiem tych, którzy w pracy (paradoksalnie) okazują się kreatywni, odkrywczy i pracowici.<br>Zdaniem niemieckiego pedagoga Lothara Drata, "mobbingowcy" działają z ukrycia, systematycznie wbijając drobne szpileczki w wyimaginowanego przeciwnika. Wokół osoby nękanej psychicznie zaczyna się wytwarzać atmosfera niedomówień i plotek, a ona sama czuje, że w jakiś obiektywnie nieuzasadniony sposób stała się winna.<br>Jedną z częstych metod mobbingu jest przerywanie wypowiedzi, świadczące o celowym ignorowaniu i lekceważeniu drugiej osoby. - świadome przerywanie czyjejś wypowiedzi jest dość wyrachowanym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!