Typ tekstu: Książka
Autor: Godlewski Stanisław
Tytuł: Vademecum myśliwego
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1955
służy do rycia (buchtowania), a ponadto posiada właściwości rozpoznania dotykiem.
Gwizd dzika - samca (wycinka i odyńca) uzbrojony jest w kły, tzw. szable, w dolnej szczęce (żuchwie) i tzw. fajki w szczęce górnej. Lochy też mają kły, ale znacznie mniejsze. U starych samur są one dobrze widoczne.

Kły dolne są bliżej tabakiery niż górne i przez to wzajemnie się ścierają na końcach; ostrzą się w ten sposób. Długość starcia na szablach świadczy o wieku dzika. Przyjmuje się, że w pierwszym roku starcie wynosi 1 cm, a w następnych latach po 7 mm.
Ślad dzika ma zawsze odbicie racic i raciczek, w odróżnieniu
służy do rycia (buchtowania), a ponadto posiada właściwości rozpoznania dotykiem.<br>Gwizd dzika - samca (wycinka i odyńca) uzbrojony jest w kły, tzw. szable, w dolnej szczęce (żuchwie) i tzw. fajki w szczęce górnej. Lochy też mają kły, ale znacznie mniejsze. U starych &lt;orig&gt;samur&lt;/&gt; są one dobrze widoczne.<br><br>Kły dolne są bliżej tabakiery niż górne i przez to wzajemnie się ścierają na końcach; ostrzą się w ten sposób. Długość starcia na szablach świadczy o wieku dzika. Przyjmuje się, że w pierwszym roku starcie wynosi 1 cm, a w następnych latach po 7 mm.<br>Ślad dzika ma zawsze odbicie racic i raciczek, w odróżnieniu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego