Typ tekstu: Książka
Autor: Andrzejewski Jerzy
Tytuł: Popiół i diament
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1948
wsi.
Strome i skrzypiące, z chwiejącą się poręczą schodki prowadziły na piętro. W połowie ich Szretter przystanął i obejrzał się na Felka.
- Ty! - Co?
- Nie gadaj tylko za wiele.
- O rany! Za kogo mnie masz.
Szretter przygładził włosy i zapukał do pierwszych drzwi z brzegu. Przybita do nich była mosiężna tabliczka z zatartym prawie całkiem napisem: Stefania Bugucka. Niżej: Krawcowa.
Przez długą chwilę nikt nie otwierał.
- Może nie ma nikogo? - szepnął Felek wycierając o spodnie spocone dłonie.
Szretter zastukał mocniej. Tym razem skrzypnęły w głębi mieszkania drzwi.
- W porządku - mruknął.
Otworzyła im matka Marcina, drobna i wątła kobieta. Obaj znali ją
wsi.<br>Strome i skrzypiące, z chwiejącą się poręczą schodki prowadziły na piętro. W połowie ich Szretter przystanął i obejrzał się na Felka.<br>- Ty! - Co?<br>- Nie gadaj tylko za wiele.<br>- O rany! Za kogo mnie masz.<br>Szretter przygładził włosy i zapukał do pierwszych drzwi z brzegu. Przybita do nich była mosiężna tabliczka z zatartym prawie całkiem napisem: Stefania Bugucka. Niżej: Krawcowa.<br>Przez długą chwilę nikt nie otwierał.<br>- Może nie ma nikogo? - szepnął Felek wycierając o spodnie spocone dłonie.<br>Szretter zastukał mocniej. Tym razem skrzypnęły w głębi mieszkania drzwi.<br>- W porządku - mruknął.<br>Otworzyła im matka Marcina, drobna i wątła kobieta. Obaj znali ją
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego