Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 13/03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
leków są konieczne ze względu na koszty badań. Argumentują, że gdyby ceny nie pokrywały tych kosztów, część lekarstw w ogóle by nie powstała.
(PAP)


Enheduanna jest najstarszą poetką

Archeologia Trzy poematy sumeryjskie przetłumaczone przez amerykańskich językoznawców są dziełem kobiety, prawdopodobnie najstarszej znanej pisarki - poinformowało Discovery.
Poezja została zapisana na glinianych tabliczkach przez autorkę o imieniu Enheduanna. Była ona córką króla Sargona i główną kapłanką w starożytnym mieście Ur. Enheduanna jest pierwszą znaną z imienia poetką. Jej wiersze mają ponad 4000 lat.
(PAP)Mężczyźni powinni jeść ketchup

Nauka Jak poinformowało brytyjskie BBC likopen, czerwony barwnik występujący np. w ketchupie i pomidorach, może
leków są konieczne ze względu na koszty badań. Argumentują, że gdyby ceny nie pokrywały tych kosztów, część lekarstw w ogóle by nie powstała.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;Enheduanna jest najstarszą poetką&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Archeologia&lt;/&gt; Trzy poematy sumeryjskie przetłumaczone przez amerykańskich językoznawców są dziełem kobiety, prawdopodobnie najstarszej znanej pisarki - poinformowało Discovery.<br>Poezja została zapisana na glinianych tabliczkach przez autorkę o imieniu Enheduanna. Była ona córką króla Sargona i główną kapłanką w starożytnym mieście Ur. Enheduanna jest pierwszą znaną z imienia poetką. Jej wiersze mają ponad 4000 lat.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Mężczyźni powinni jeść ketchup&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Nauka&lt;/&gt; Jak poinformowało brytyjskie BBC &lt;orig&gt;likopen&lt;/&gt;, czerwony barwnik występujący np. w ketchupie i pomidorach, może
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego