Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
którzy są premiowani za zachęcanie do pracy nowego górnik, opisując warunki, raczej uwypuklają, blaski niż nieuniknione przecież cienie zawodu.

Te mankamenty szczególnie dotyczą nowo przyjętych, którzy mieszkają w hotelach górniczych, w środowisku dosyć wyizolowanym od miejscowej ludności, przy czym ci miejscowi to wcale nie muszą być rodowici Ślązacy, lecz nieraz tacy sami przybysze z różnych stron kraju, tyje że już mający mieszkania i zadowoleni.

Przechodzenie na czterobrygadówkę i szybki wzrost zatrudnienia zwiększa oczywiście liczbę nowo przyjętych, a tym samym wagę problemu adaptacji. Tym bardziej, że następuje nieuchronne zjawisko przejściowego - oby! - obniżenia kryteriów przy naborze, skoro, w krótkim czasie trzeba pozyskać o wiele
którzy są premiowani za zachęcanie do pracy nowego górnik, opisując warunki, raczej uwypuklają, blaski niż nieuniknione przecież cienie zawodu.<br><br> Te mankamenty szczególnie dotyczą nowo przyjętych, którzy mieszkają w hotelach górniczych, w środowisku dosyć wyizolowanym od miejscowej ludności, przy czym ci miejscowi to wcale nie muszą być rodowici Ślązacy, lecz nieraz tacy sami przybysze z różnych stron kraju, tyje że już mający mieszkania i zadowoleni.<br><br> Przechodzenie na &lt;orig&gt;czterobrygadówkę&lt;/&gt; i szybki wzrost zatrudnienia zwiększa oczywiście liczbę nowo przyjętych, a tym samym wagę problemu adaptacji. Tym bardziej, że następuje nieuchronne zjawisko przejściowego - oby! - obniżenia kryteriów przy naborze, skoro, w krótkim czasie trzeba pozyskać o wiele
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!