Typ tekstu: Książka
Autor: Bahdaj Adam
Tytuł: Wakacje z duchami
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1962
Robił wrażenie człowieka nie reagującego na żadne ziemskie zjawiska. Pani Lichoniowa uczyniła w stronę Mandżara rozpaczliwy gest, jakby chciała powiedzieć: "Co ja mam zrobić z tym typem?" Potem wzruszywszy ramionami zaprowadziła nieproszonego gościa w głąb mieszkania.
"Kto to może być? - zastanawiał się Mandżaro. Niezwykła postać przybysza wydała mu się ogromnie tajemnicza. - Może to jeszcze jeden przestępca? - Szef Klubu Detektywów przystąpił momentalnie do fachowej oceny osobnika. Sama postawa tego dziwaka wzbudzała podejrzenie. - Jeżeli to przestępca, to nie jest tak źle - rozumował. - Będziemy go mieli pod ręką. A może ten człowiek ma coś wspólnego z tajemniczymi zjawiskami na zamku?"
Wiedziony tą myślą zbliżył
Robił wrażenie człowieka nie reagującego na żadne ziemskie zjawiska. Pani Lichoniowa uczyniła w stronę Mandżara rozpaczliwy gest, jakby chciała powiedzieć: "Co ja mam zrobić z tym typem?" Potem wzruszywszy ramionami zaprowadziła nieproszonego gościa w głąb mieszkania.<br>"Kto to może być? - zastanawiał się Mandżaro. Niezwykła postać przybysza wydała mu się ogromnie tajemnicza. - Może to jeszcze jeden przestępca? - Szef Klubu Detektywów przystąpił momentalnie do fachowej oceny osobnika. Sama postawa tego dziwaka wzbudzała podejrzenie. - Jeżeli to przestępca, to nie jest tak źle - rozumował. - Będziemy go mieli pod ręką. A może ten człowiek ma coś wspólnego z tajemniczymi zjawiskami na zamku?"<br>Wiedziony tą myślą zbliżył
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego