Typ tekstu: Książka
Autor: Bahdaj Adam
Tytuł: Wakacje z duchami
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1962
Robił wrażenie człowieka nie reagującego na żadne ziemskie zjawiska. Pani Lichoniowa uczyniła w stronę Mandżara rozpaczliwy gest, jakby chciała powiedzieć: "Co ja mam zrobić z tym typem?" Potem wzruszywszy ramionami zaprowadziła nieproszonego gościa w głąb mieszkania.
"Kto to może być? - zastanawiał się Mandżaro. Niezwykła postać przybysza wydała mu się ogromnie tajemnicza. - Może to jeszcze jeden przestępca? - Szef Klubu Detektywów przystąpił momentalnie do fachowej oceny osobnika. Sama postawa tego dziwaka wzbudzała podejrzenie. - Jeżeli to przestępca, to nie jest tak źle - rozumował. - Będziemy go mieli pod ręką. A może ten człowiek ma coś wspólnego z tajemniczymi zjawiskami na zamku?"
Wiedziony tą myślą zbliżył
Robił wrażenie człowieka nie reagującego na żadne ziemskie zjawiska. Pani Lichoniowa uczyniła w stronę Mandżara rozpaczliwy gest, jakby chciała powiedzieć: "Co ja mam zrobić z tym typem?" Potem wzruszywszy ramionami zaprowadziła nieproszonego gościa w głąb mieszkania.<br>"Kto to może być? - zastanawiał się Mandżaro. Niezwykła postać przybysza wydała mu się ogromnie tajemnicza. - Może to jeszcze jeden przestępca? - Szef Klubu Detektywów przystąpił momentalnie do fachowej oceny osobnika. Sama postawa tego dziwaka wzbudzała podejrzenie. - Jeżeli to przestępca, to nie jest tak źle - rozumował. - Będziemy go mieli pod ręką. A może ten człowiek ma coś wspólnego z tajemniczymi zjawiskami na zamku?"<br>Wiedziony tą myślą zbliżył
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!