Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 47
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
odrobinę szczęścia. Ale najważniejsze mili moi, to położenie, czyli miejsce, w którym rezultaty kulinarnej wyobraźni można - mówiąc krótko - sprzedać.
Otóż odwiedziłem ostatnio lokal, który istnieje tylko dlatego, że leży w strategicznie słusznym miejscu. W Chochołowie, na winklu drogi głównej i odjazdu do przejścia granicznego w Suchej Górze jest restauracja pod tajemniczym szyldem - "U Śliwy".
Ów mądry człowiek poszedł po rozum do głowy i otworzył zajazd w miejscu, gdzie zgłodniali Polacy, powracający z południowych wojaży, jedzą swój pierwszy, po dłuższej nieobecności, rodzimy posiłek. Tenże Śliwa, znając mizerny poziom słowackiego jadła, jawi się nam więc jako zbawca naszych żołądków spragnionych schabowego, barszczu czy
odrobinę szczęścia. Ale najważniejsze mili moi, to położenie, czyli miejsce, w którym rezultaty kulinarnej wyobraźni można - mówiąc krótko - sprzedać.<br>Otóż odwiedziłem ostatnio lokal, który istnieje tylko dlatego, że leży w strategicznie słusznym miejscu. W Chochołowie, na winklu drogi głównej i odjazdu do przejścia granicznego w Suchej Górze jest restauracja pod tajemniczym szyldem - "U Śliwy".<br>Ów mądry człowiek poszedł po rozum do głowy i otworzył zajazd w miejscu, gdzie zgłodniali Polacy, powracający z południowych wojaży, jedzą swój pierwszy, po dłuższej nieobecności, rodzimy posiłek. Tenże Śliwa, znając mizerny poziom słowackiego jadła, jawi się nam więc jako zbawca naszych żołądków spragnionych schabowego, barszczu czy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!