Typ tekstu: Książka
Autor: Bilica Jerzy
Tytuł: Telefony z Eufonii. Felietony wygłaszane 1991-1992 w Programie II Polskiego Radia
Rok wydania: 1995
Lata powstania: 1991-1992
rezon stracisz! - karcąco zwróciły się do niego struny.
- A wy pod młotek pójdziecie i pod klucz, na wieki wieków! - odgryzło się wieko. - Z listy wynika, że prawie wszystkie gracie fałszywie.
Trzeba wyjaśnić, że poprzedni właściciel, zanim przestał nim być, sporządził listę rozstrojonych strun, aby wręczyć ją stroicielowi. Lista miała być tajna. Położono ją z dala od pianina, na stoliku pod lustrem, a lustro jak to lustro, odbiło ją i ujawniło. Rejwach w pianinie się zrobił nie do opisania. Lista dotknęła drażliwej struny.
- Jakim prawem ujawnia się, która z nas brzmi fałszywie! - krzyczały jedna przez drugą oburzone struny.
- To potwarz, co napisano
rezon stracisz! - karcąco zwróciły się do niego struny.<br>- A wy pod młotek pójdziecie i pod klucz, na wieki wieków! - odgryzło się wieko. - Z listy wynika, że prawie wszystkie gracie fałszywie.<br>Trzeba wyjaśnić, że poprzedni właściciel, zanim przestał nim być, sporządził listę rozstrojonych strun, aby wręczyć ją stroicielowi. Lista miała być tajna. Położono ją z dala od pianina, na stoliku pod lustrem, a lustro jak to lustro, odbiło ją i ujawniło. Rejwach w pianinie się zrobił nie do opisania. Lista dotknęła drażliwej struny.<br>- Jakim prawem ujawnia się, która z nas brzmi fałszywie! - krzyczały jedna przez drugą oburzone struny.<br>- To potwarz, co napisano
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego