Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Lubuska
Nr: 08.20
Miejsce wydania: Zielona Góra
Rok: 2005
świetle kamer prezentowali się pretendenci do sejmowych ław. Przez dwie godziny aula Filharmonii Zielonogórskiej tonęła w balonikach z logo partii, rozbrzmiewała oklaskami, okrzykami, orkiestrą... - To mi przypomina entuzjazm z czasu pierwszej Solidarności - wołał Tusk. - Choć ludzie byli rozgoryczeni rzeczywistością, to nie chcieli stać z założonymi rękoma. Dziś stać nas na taką samą mobilizację.
Zdaniem Tuska, Polska ma do wyboru albo Platformę, albo różne wersje socjalizmu.
- Biurokracja nie pozwala dziś ludziom odpowiedzialnie zarabiać - mówił. - Dla mnie sprawiedliwość społeczna to nie rozdawnictwo jałmużny, ale stworzenie warunków, by ludzie mogli zadbać o siebie sami.
Tusk zadbał też o to, by jego partii nie kojarzono tylko
świetle kamer prezentowali się pretendenci do sejmowych ław. Przez dwie godziny aula Filharmonii Zielonogórskiej tonęła w balonikach z logo partii, rozbrzmiewała oklaskami, okrzykami, orkiestrą... - To mi przypomina entuzjazm z czasu pierwszej Solidarności - wołał Tusk. - Choć ludzie byli rozgoryczeni rzeczywistością, to nie chcieli stać z założonymi rękoma. Dziś stać nas na taką samą mobilizację. <br>Zdaniem Tuska, Polska ma do wyboru albo Platformę, albo różne wersje socjalizmu. <br>- Biurokracja nie pozwala dziś ludziom odpowiedzialnie zarabiać - mówił. - Dla mnie sprawiedliwość społeczna to nie rozdawnictwo jałmużny, ale stworzenie warunków, by ludzie mogli zadbać o siebie sami. <br>Tusk zadbał też o to, by jego partii nie kojarzono tylko
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego