Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 24.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
mld. Stanęło na 8,15 mld. Dlaczego przedstawiciele ofiar zgodzili się na taki kompromis? Administracja Białego Domu zaproponowała, że fundusz dodatkowo zasilą pieniądze z ugody ze szwajcarskimi bankami (150 mln). Na bezpośrednie wypłaty pójdzie więc 8,25 mld marek.
Polscy negocjatorzy są zadowoleni z wyniku rokowań. Udało się nam uzyskać taką samą sumę jak organizacjom żydowskim. Poza tym na odszkodowania mogą liczyć także Polacy mieszkający poza granicami kraju. Ich roszczenia zostaną pokryte z 800 mln rezerwy.
- Jeżeli pieniądze nie zostaną wykorzystane z tej puli, trafią do Polski i pozostałych krajów - zapewnił ŻYCIE Jerzy Widzyk, szef Kancelarii Premiera.
Nasi dyplomacji liczą więc, że
mld. Stanęło na 8,15 mld. Dlaczego przedstawiciele ofiar zgodzili się na taki kompromis? Administracja Białego Domu zaproponowała, że fundusz dodatkowo zasilą pieniądze z ugody ze szwajcarskimi bankami (150 mln). Na bezpośrednie wypłaty pójdzie więc 8,25 mld marek. <br>Polscy negocjatorzy są zadowoleni z wyniku rokowań. Udało się nam uzyskać taką samą sumę jak organizacjom żydowskim. Poza tym na odszkodowania mogą liczyć także Polacy mieszkający poza granicami kraju. Ich roszczenia zostaną pokryte z 800 mln rezerwy. <br>- Jeżeli pieniądze nie zostaną wykorzystane z tej puli, trafią do Polski i pozostałych krajów - zapewnił ŻYCIE Jerzy Widzyk, szef Kancelarii Premiera. <br>Nasi dyplomacji liczą więc, że
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego