Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Gazeta Wyborcza
Nr: 10.04
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Jubileusz Ludzi Pracy.
PAP, KAI, MJ

Zwycięzca bierze wszystko, ale kto nim został?
GRECKI DRESZCZ
Konserwatyści już się cieszyli , że udało im się odsunąć od władzy socjalistów z PASOK. Ale gdy o godz. 22 podliczono 20 proc. oddanych głosów, okazało się, że ich minimalna przewaga nad lewicą przekształciła się w taką samą stratę.

Jeszcze godzinę wcześniej, po obliczeniu 6 proc. głosów, prawicowa opozycyjna Nowa Demokracja miała 44,5 procent głosów, a socjaliści - 44,2 proc. Potem proporcje się odwróciły - 43,8 proc. dla PASOK, 43,5 proc. dla konserwatystów.
- Zachowajcie zimną krew - mówił do wyborców PASOK szef kampanii socjalistów Kostas Laliotis. - Różnica
Jubileusz Ludzi Pracy&lt;/name&gt;.<br>&lt;name type="org"&gt;PAP, KAI, MJ&lt;/name&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sex="m"&gt;&lt;tit&gt;Zwycięzca bierze wszystko, ale kto nim został?<br>GRECKI DRESZCZ<br>Konserwatyści już się cieszyli , że udało im się odsunąć od władzy socjalistów z &lt;name type="org"&gt;PASOK&lt;/name&gt;. Ale gdy o godz. 22 podliczono 20 proc. oddanych głosów, okazało się, że ich minimalna przewaga nad lewicą przekształciła się w taką samą stratę.&lt;/tit&gt; <br><br>Jeszcze godzinę wcześniej, po obliczeniu 6 proc. głosów, prawicowa opozycyjna &lt;name type="org"&gt;Nowa Demokracja&lt;/name&gt; miała 44,5 procent głosów, a socjaliści - 44,2 proc. Potem proporcje się odwróciły - 43,8 proc. dla &lt;name type="org"&gt;PASOK&lt;/name&gt;, 43,5 proc. dla konserwatystów. <br>- Zachowajcie zimną krew - mówił do wyborców &lt;name type="org"&gt;PASOK&lt;/name&gt; szef kampanii socjalistów &lt;name type="person"&gt;Kostas Laliotis&lt;/name&gt;. - Różnica
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego