Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 03.13
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
naszej grupy niepotrzebnie została osłabiona - oświadczył Vaclav Klaus. - Model, jaki popierała Polska, był korzystny nie tylko dla niej samej, ale także dla innych krajów Grupy Wyszehradzkiej. Dla Republiki Czeskiej - w stu procentach.
Rudolf Schuster zauważył, że "gdyby traktat nicejski pozostał w mocy, wyszehradzka czwórka byłaby silniejsza, miałaby bowiem razem niemal taką samą siłę, jaką dysponowałyby Niemcy i Francja".
Aleksander Kwaśniewski na konferencji prasowej nie poruszał tematu konstytucji. Mówił jednak o wyszehradzkiej współpracy regionalnej, która, według niego, zachowa sens również po poszerzeniu Unii.
Tymczasem prezydent Francji Jacques Chirac nie zmienił zdania co do konstytucji i zawartej w niej zasady podwójnej większości. Wciąż, jak
naszej grupy niepotrzebnie została osłabiona&lt;/&gt;&lt;/&gt; - oświadczył &lt;name type="person"&gt;Vaclav Klaus&lt;/&gt;. &lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Model, jaki popierała Polska, był korzystny nie tylko dla niej samej, ale także dla innych krajów Grupy Wyszehradzkiej. Dla Republiki Czeskiej - w stu procentach.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;name type="person"&gt;Rudolf Schuster&lt;/&gt; zauważył, że &lt;q&gt;&lt;transl&gt;"gdyby traktat nicejski pozostał w mocy, wyszehradzka czwórka byłaby silniejsza, miałaby bowiem razem niemal taką samą siłę, jaką dysponowałyby Niemcy i Francja"&lt;/&gt;&lt;/&gt;.<br>&lt;name type="person"&gt;Aleksander Kwaśniewski&lt;/&gt; na konferencji prasowej nie poruszał tematu konstytucji. Mówił jednak o wyszehradzkiej współpracy regionalnej, która, według niego, zachowa sens również po poszerzeniu &lt;name type="org"&gt;Unii&lt;/&gt;.<br>Tymczasem prezydent &lt;name type="place"&gt;Francji&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Jacques Chirac&lt;/&gt; nie zmienił zdania co do konstytucji i zawartej w niej zasady podwójnej większości. Wciąż, jak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego