Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 6
Miejsce wydania: Warszawa
Rok wydania: 1978
Rok powstania: 2005
na przechodzącego z białą laską w ręku przez ulicę. W ciągu wieków narosło wiele nieporozumień w stosunku do ludzi pozbawionych wzroku. Dziś uzdolnieni i wykształceni niewidomi mają przekonać społeczeństwo, że człowiek, który nie widzi, nie chce i nie potrzebuje jałowego współczucia. Dziś obowiązkiem dziennikarza jest pokazanie, że inwalida wzroku, to taki sam człowiek, jak każdy.
Przekazanie prawdziwego obrazu to obowiązek dziennikarza - zawodowy i moralny. Nie chciałbym posądzać redaktora Ziomeckiego o sprzeniewierzenie się tej zasadzie. Tylko jak odczytać to, co napisał w swoim reportażu. Mam wrażenie, że przekazując prawdę o człowieku, zamazał, zniekształcił obraz społeczności, do której ten człowiek należy.
Każdy ma prawo
na przechodzącego z białą laską w ręku przez ulicę. W ciągu wieków narosło wiele nieporozumień w stosunku do ludzi pozbawionych wzroku. Dziś uzdolnieni i wykształceni niewidomi mają przekonać społeczeństwo, że człowiek, który nie widzi, nie chce i nie potrzebuje jałowego współczucia. Dziś obowiązkiem dziennikarza jest pokazanie, że inwalida wzroku, to taki sam człowiek, jak każdy. <br>Przekazanie prawdziwego obrazu to obowiązek dziennikarza - zawodowy i moralny. Nie chciałbym posądzać redaktora Ziomeckiego o sprzeniewierzenie się tej zasadzie. Tylko jak odczytać to, co napisał w swoim reportażu. Mam wrażenie, że przekazując prawdę o człowieku, zamazał, zniekształcił obraz społeczności, do której ten człowiek należy. <br>Każdy ma prawo
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego