Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 04.20
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Agorę z "Gazetą Wyborczą", która przez lata zajmowała pierwsze miejsce na rynku dzienników, zanim "Fakt" ją zdetronizował.

Nielubiani biznesmeni

Wydaje się, że pierwszy zaczął "Newsweek". Na początku lutego tego roku tygodnik w krótkiej notce zapowiedział nowy magazyn Agory. Mowa o "Avanti", przewodniku po sklepach i modzie. Ale "Newsweek" przypomniał, że taki sam tytuł nosiło jedno z włoskich pism, którym kierował twórca włoskiego faszyzmu Benito Mussolini. "Mussolini (też - red.) starał się wytyczać nowe kierunki. Chociaż nie w modzie" - napisał tygodnik.
Miesiąc później, znowu w "Newsweeku", kolejny strzał. Tym razem pod tytułem "Bogacze na stos". Obok publicystycznego materiału o bardzo krytycznym stosunku Polaków do
Agorę&lt;/&gt; z &lt;name type="tit"&gt;"Gazetą Wyborczą"&lt;/&gt;, która przez lata zajmowała pierwsze miejsce na rynku dzienników, zanim &lt;name type="tit"&gt;"Fakt"&lt;/&gt; ją zdetronizował.<br><br>&lt;tit&gt;Nielubiani biznesmeni&lt;/&gt;<br><br>Wydaje się, że pierwszy zaczął &lt;name type="tit"&gt;"Newsweek"&lt;/&gt;. Na początku lutego tego roku tygodnik w krótkiej notce zapowiedział nowy magazyn &lt;name type="org"&gt;Agory&lt;/&gt;. Mowa o &lt;name type="tit"&gt;"Avanti"&lt;/&gt;, przewodniku po sklepach i modzie. Ale &lt;name type="tit"&gt;"Newsweek"&lt;/&gt; przypomniał, że taki sam tytuł nosiło jedno z włoskich pism, którym kierował twórca włoskiego faszyzmu &lt;name type="person"&gt;Benito Mussolini&lt;/&gt;. &lt;q&gt;"&lt;name type="person"&gt;Mussolini&lt;/&gt;&lt;/&gt; (też - red.) &lt;q&gt;starał się wytyczać nowe kierunki. Chociaż nie w modzie"&lt;/&gt; - napisał tygodnik.<br>Miesiąc później, znowu w &lt;name type="tit"&gt;"Newsweeku"&lt;/&gt;, kolejny strzał. Tym razem pod tytułem &lt;name type="tit"&gt;"Bogacze na stos"&lt;/&gt;. Obok publicystycznego materiału o bardzo krytycznym stosunku Polaków do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!