Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 02.09 (33)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
myśli ekonomiczny aspekt globalizacji, czyli wolny handel. Azja Południowo-Wschodnia, Irlandia, niektóre kraje Ameryki Południowej, jak Chile - to są przykłady gospodarek otwartych, które nie tylko nie broniły się przed globalizacją, ale umiały ją wykorzystać i na tym wygrały. W 1960 roku produkt krajowy brutto na mieszkańca w Korei Południowej był taki sam jak w Ghanie. Dziś Korea Południowa ma PKB per capita 30-krotnie większy niż Ghana. Globalizacja nie niesie ze sobą wyzysku ani krzywdy. Niesie nowe szanse i możliwość podniesienia poziomu życia najuboższych.
Czemu radykalna lewica tego nie dostrzega?
- Z jej przedstawicielami trudno jest dyskutować. Wiem to, bo sam nieraz spotykałem
myśli ekonomiczny aspekt globalizacji, czyli wolny handel. Azja Południowo-Wschodnia, Irlandia, niektóre kraje Ameryki Południowej, jak Chile - to są przykłady gospodarek otwartych, które nie tylko nie broniły się przed globalizacją, ale umiały ją wykorzystać i na tym wygrały. W 1960 roku produkt krajowy brutto na mieszkańca w Korei Południowej był taki sam jak w Ghanie. Dziś Korea Południowa ma PKB per capita 30-krotnie większy niż Ghana. Globalizacja nie niesie ze sobą wyzysku ani krzywdy. Niesie nowe szanse i możliwość podniesienia poziomu życia najuboższych.&lt;/&gt;<br>&lt;who7&gt;Czemu radykalna lewica tego nie dostrzega?&lt;/&gt;<br>&lt;who8&gt;- Z jej przedstawicielami trudno jest dyskutować. Wiem to, bo sam nieraz spotykałem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!