Typ tekstu: Książka
Tytuł: Wyjść z matni
Rok: 1994
szukać dla siebie ratunku.
Monika: No tak, jeśli w normalnej przychodni źle mnie potraktują, staram się tam nie chodzić. Kiedyś dentystka nakrzyczała na mnie: "Jak pani mogła doprowadzić zęby do takiego stanu?" i więcej nie chciałam z nią mieć do czynienia.
Anka: Dlatego alkoholikowi czasem łatwiej jest przyjąć pomoc od takich samych jak on. W grupie Anonimowych Alkoholików czy w klubie abstynenta wszyscy mają podobną przeszłość i zaczynając drogę trzeźwienia mieli podobne trudności. Na oddział odwykowy zdecydować się najtrudniej, bo z tym typem leczenia wiążą się najgorsze skojarzenia. Łącznie z tym, że pobyt na odwyku nieodwołalnie przypina człowiekowi etykietkę alkoholika.

Odwyk najgorszy
szukać dla siebie ratunku.&lt;/&gt;<br>&lt;who1&gt;Monika: No tak, jeśli w normalnej przychodni źle mnie potraktują, staram się tam nie chodzić. Kiedyś dentystka nakrzyczała na mnie: "Jak pani mogła doprowadzić zęby do takiego stanu?" i więcej nie chciałam z nią mieć do czynienia.&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;Anka: Dlatego alkoholikowi czasem łatwiej jest przyjąć pomoc od takich samych jak on. W grupie Anonimowych Alkoholików czy w klubie abstynenta wszyscy mają podobną przeszłość i zaczynając drogę trzeźwienia mieli podobne trudności. Na oddział odwykowy zdecydować się najtrudniej, bo z tym typem leczenia wiążą się najgorsze skojarzenia. Łącznie z tym, że pobyt na odwyku nieodwołalnie przypina człowiekowi etykietkę alkoholika.&lt;/&gt;<br><br> Odwyk najgorszy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!