Typ tekstu: Książka
Autor: Miłosz Czesław
Tytuł: Legendy nowoczesności
Rok: 1944
za olbrzymów, wypełnił przez to główny rozdział w swojej biografii. Nietzsche rzucił się na chrześcijaństwo, bo wierzył, że chrześcijaństwo ponosi odpowiedzialność za ów stan rzeczy, gdy bezimienny tłum wyrzeka się radości i siły i każe wyrzec się ich potężnej, cennej jednostce. Czy nie dostrzegł, że tłum składał się już z takich samych jak on sponiewieranych i nienawistnych nadludzi, że chrześcijaństwo cofało się jak odpływ morza, zostawiając na piasku miotające się w panice kraby? Czy nie nawiedziło go ni razu podejrzenie, że sam stał się ofiarą resentymentu? Może tylko nie chciał wiedzieć.
"Pereat veritas, fiat vita". Od znaczenia, jakie nadamy słowu "vita", zależy
za olbrzymów, wypełnił przez to główny rozdział w swojej biografii. Nietzsche rzucił się na chrześcijaństwo, bo wierzył, że chrześcijaństwo ponosi odpowiedzialność za ów stan rzeczy, gdy bezimienny tłum wyrzeka się radości i siły i każe wyrzec się ich potężnej, cennej jednostce. Czy nie dostrzegł, że tłum składał się już z takich samych jak on sponiewieranych i nienawistnych nadludzi, że chrześcijaństwo cofało się jak odpływ morza, zostawiając na piasku miotające się w panice kraby? Czy nie nawiedziło go ni razu podejrzenie, że sam stał się ofiarą resentymentu? Może tylko nie chciał wiedzieć. <br> "Pereat veritas, fiat vita". Od znaczenia, jakie nadamy słowu "vita", zależy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!