Typ tekstu: Książka
Autor: Themerson Stefan
Tytuł: Wykład profesora Mmaa
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1943
woli, opowiedzieć się za albo z a. Za jednym za, które nas nie obchodzi, ale grzeje, albo za drugim za, które nas nie obchodzi, ale ziębi.
- Uspokój się, Zygmuś! - rzekł prof. Mmaa. - Jesteś podniecony.
- Nie jestem podniecony i nie uspokoję się! - zaprotestował Durchfreud z uporem.
- Uspokój się, Zygmuś! - powtórzył z takim samym uporem prof. Mmaa. - Jesteś przecież profesor teraz!
- Nie jestem! - zaprotestował dr Durchfreud, ale natychmiast zmienił zdanie. - Tak! Jestem profesor! Ale czy t o jest stanowisko, które trzeba zająć, czy t o jest pozycja, której trzeba bronić?
- Chodź, Zygmuś - powiedział prof. Mmaa - już jest strasznie późno.
- Czy pan profesor będzie na
woli, opowiedzieć się &lt;hi rend="spaced"&gt;za&lt;/&gt; albo z a. Za jednym &lt;hi rend="spaced"&gt;za&lt;/&gt;, które nas nie obchodzi, ale grzeje, albo za drugim &lt;hi rend="spaced"&gt;za&lt;/&gt;, które nas nie obchodzi, ale ziębi.<br> - Uspokój się, Zygmuś! - rzekł prof. Mmaa. - Jesteś podniecony.<br> - Nie jestem podniecony i nie uspokoję się! - zaprotestował Durchfreud z uporem.<br> - Uspokój się, Zygmuś! - powtórzył z takim samym uporem prof. Mmaa. - Jesteś przecież profesor teraz!<br> - Nie jestem! - zaprotestował dr Durchfreud, ale natychmiast zmienił zdanie. - Tak! Jestem profesor! Ale czy t o jest stanowisko, które trzeba zająć, czy t o jest pozycja, której trzeba bronić?<br> - Chodź, Zygmuś - powiedział prof. Mmaa - już jest strasznie późno.<br> - Czy pan profesor będzie na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego