Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Młody Technik
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1971
Konstruktorzy umieścili więc w jego wnętrzu termometry elektryczne i miniaturowy nadajnik na tranzystorach oraz baterię zasilającą. Umieszczony obok odbiornik połączony został a oscyloskopem. Na jego ekranie można było obserwować zmiany temperatury tłoka przy różnych szybkościach obrotów silnika. (wit-ar)
CAŁY Z TWORZYW SZTUCZNYCH
Jedna z francuskich firm specjalizujących się w technice tworzyw sztucznych wyprodukowała dom całkowicie z tworzyw sztucznych. Powierzchnia mieszkalna w tym domu wynosi 160 m2. Poza wyposażeniem składa się on z 39 elementów, które mogą być połączone w ciągu 11 godzin. Elementy z włókna szklanego zapewniają wystarczającą izolację termiczną i prawie idealną nieprzewodność akustyczną. (wit-ar)

WYCINANKI
Amerykańscy uczeni
Konstruktorzy umieścili więc w jego wnętrzu termometry elektryczne i miniaturowy nadajnik na tranzystorach oraz baterię zasilającą. Umieszczony obok odbiornik połączony został a oscyloskopem. Na jego ekranie można było obserwować zmiany temperatury tłoka przy różnych szybkościach obrotów silnika. &lt;au&gt;(wit-ar)&lt;/au&gt;<br>&lt;tit&gt;CAŁY Z TWORZYW SZTUCZNYCH&lt;/tit&gt;<br>Jedna z francuskich firm specjalizujących się w technice tworzyw sztucznych wyprodukowała dom całkowicie z tworzyw sztucznych. Powierzchnia mieszkalna w tym domu wynosi 160 m&lt;hi rend="upper"&gt;2&lt;/&gt;. Poza wyposażeniem składa się on z 39 elementów, które mogą być połączone w ciągu 11 godzin. Elementy z włókna szklanego zapewniają wystarczającą izolację termiczną i prawie idealną nieprzewodność akustyczną. &lt;au&gt;(wit-ar)&lt;/au&gt; &lt;page nr=33&gt;&lt;/div&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;WYCINANKI&lt;/tit&gt;<br>&lt;intro&gt;Amerykańscy uczeni
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego