Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Studia Socjologiczne
Nr: 4
Miejsce wydania: Wrocław
Rok: 1976
na poziomie drugim wskaźnikiem był "charakter pracy", o tyle tu jest nim "treść pracy". Autorzy studium "Człowiek i jego praca" tak określają relację między charakterem a treścią pracy:
"[charakter pracy w węższym znaczeniu - S. S.] obejmuje funkcjonalną treść pracy i warunki działalności wytwórczej. W tym znaczeniu charakter pracy odzwierciedla materialno-techniczną bazę społeczną szerzej niż treść pracy, ponieważ obok specyfiki danego rodzaju zajęcia (zawodu) obejmuje także specyfikę warunków pracy. [...] Treść pracy [...] wiąże się nie ze społeczno-ekonomicznym podziałem pracy, a z jego podstawą techniczną, określaną przez stan materialno-technicznej bazy produkcji".
Zróżnicowanie treści pracy implikuje określone zróżnicowanie zawodowe (kategorie zawodowe). Oto
na poziomie drugim wskaźnikiem był "charakter pracy", o tyle tu jest nim "treść pracy". Autorzy studium &lt;name type="tit"&gt;"Człowiek i jego praca"&lt;/&gt; tak określają relację między charakterem a treścią pracy:<br>"[charakter pracy w węższym znaczeniu - S. S.] obejmuje funkcjonalną treść pracy i warunki działalności wytwórczej. W tym znaczeniu charakter pracy odzwierciedla materialno-techniczną bazę społeczną szerzej niż treść pracy, ponieważ obok specyfiki danego rodzaju zajęcia (zawodu) obejmuje także specyfikę warunków pracy. [...] Treść pracy [...] wiąże się nie ze społeczno-ekonomicznym podziałem pracy, a z jego podstawą techniczną, określaną przez stan materialno-technicznej bazy produkcji". &lt;page nr=23&gt;<br>Zróżnicowanie treści pracy implikuje określone zróżnicowanie zawodowe (kategorie zawodowe). Oto
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego