Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 04.12
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
azyl. Ma to przeciwdziałać zawieraniu małżeństw jedynie w celu legalizacji pobytu. Wprowadza też instytucję łączenia rodzin.
Sejm nie zgodził się na proponowane przez Senat rozszerzenie pomocy dla repatriantów o zapewnienie im podstawowej nauki języka polskiego.
Posłowie zadecydowali też o nowelizacji ustawy o straży granicznej. Będzie miała ona prawo do stosowania "technik operacyjnych" (podgląd, podsłuch) i możliwość działania poza terenem przygranicznym.
Rano Sejm zdecydował, że projekt UW w sprawie zmian w ustawie lustracyjnej trafi do dalszych prac w komisji. Proponuje on m.in. rozszerzenie możliwości odwołania rzecznika interesu publicznego.
(PAP)Ucierpiały dzieci

Ta dziewczynka to jedno z 42 dzieci, które trafiły do
azyl. Ma to przeciwdziałać zawieraniu małżeństw jedynie w celu legalizacji pobytu. Wprowadza też instytucję łączenia rodzin.<br>Sejm nie zgodził się na proponowane przez Senat rozszerzenie pomocy dla repatriantów o zapewnienie im podstawowej nauki języka polskiego.<br>Posłowie zadecydowali też o nowelizacji ustawy o straży granicznej. Będzie miała ona prawo do stosowania "technik operacyjnych" (podgląd, podsłuch) i możliwość działania poza terenem przygranicznym.<br>Rano Sejm zdecydował, że projekt UW w sprawie zmian w ustawie lustracyjnej trafi do dalszych prac w komisji. Proponuje on m.in. rozszerzenie możliwości odwołania rzecznika interesu publicznego.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Ucierpiały dzieci&lt;/&gt;<br><br>Ta dziewczynka to jedno z 42 dzieci, które trafiły do
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego