Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 25
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1980
polskim docierającym do milionów odbiorców? Jaką funkcję pełnią dzieła artystyczne nasycone morskim klimatem? A jest tych dzieł sporo. Corocznie ukazuje się w Polsce około 150 książek o temacie morskim. Rozwija się bujnie grafika, malarstwo i fotografika penetrująca specyfikę regionów nadmorskich. Telewizję niektórzy traktują jak wielką scenę marynistyki.
Powstają wątpliwości, czy technika wkraczająca na morze i wymuszająca podporządkowanie się jej rygorom, nie spycha na margines romantyki morza i legendarnych symboli. Stąd też ponawiane są próby bardziej precyzyjnego ujęcia zakresu kultury morskiej. Zgłaszane są wątpliwości, czy kultura morska przy swej wieloznaczności jest w stanie skutecznie integrować jej odbiorców z problematyką morską.
Zostawmy uściślenia
polskim docierającym do milionów odbiorców? Jaką funkcję pełnią dzieła artystyczne nasycone morskim klimatem? A jest tych dzieł sporo. Corocznie ukazuje się w Polsce około 150 książek o temacie morskim. Rozwija się bujnie grafika, malarstwo i fotografika penetrująca specyfikę regionów nadmorskich. Telewizję niektórzy traktują jak wielką scenę marynistyki. <br>Powstają wątpliwości, czy technika wkraczająca na morze i wymuszająca podporządkowanie się jej rygorom, nie spycha na margines romantyki morza i legendarnych symboli. Stąd też ponawiane są próby bardziej precyzyjnego ujęcia zakresu kultury morskiej. Zgłaszane są wątpliwości, czy kultura morska przy swej wieloznaczności jest w stanie skutecznie integrować jej odbiorców z problematyką morską. <br>Zostawmy uściślenia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego