Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.12
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
prawidłowo, lecz w zeszłym roku stwierdzono, że jej telomery, czyli zakończenia chromosomów, są krótsze niż powinny.
Telomery są swoistym zegarem, który mierzy biologiczny wiek komórek. Po każdym podziale komórki telomery skracają się, a kiedy ich długość za bardzo zmaleje, komórka przestaje się dzielić i zaczyna po prostu starzeć.
Największe triumfy technika klonowania odniesie w produkcji leków. Według wstępnych szacunków, owieczka Dolly umrze najprawdopodobniej około 2009 roku, dożywając sędziwego jak na owcę wieku 13 lat, ale z organizmów sklonowanych krów i owiec wyprodukowanych zostanie co najmniej kilkanaście ważnych leków.
Pomimo wielu wątpliwości i zastrzeżeń do techniki klonowania oraz mimo jej niedoskonałości naukowcy
prawidłowo, lecz w zeszłym roku stwierdzono, że jej telomery, czyli zakończenia chromosomów, są krótsze niż powinny.<br>Telomery są swoistym zegarem, który mierzy biologiczny wiek komórek. Po każdym podziale komórki telomery skracają się, a kiedy ich długość za bardzo zmaleje, komórka przestaje się dzielić i zaczyna po prostu starzeć.<br>Największe triumfy technika klonowania odniesie w produkcji leków. Według wstępnych szacunków, owieczka Dolly umrze najprawdopodobniej około 2009 roku, dożywając sędziwego jak na owcę wieku 13 lat, ale z organizmów sklonowanych krów i owiec wyprodukowanych zostanie co najmniej kilkanaście ważnych leków.<br>Pomimo wielu wątpliwości i zastrzeżeń do techniki klonowania oraz mimo jej niedoskonałości naukowcy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego