Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Organizacji
Nr: 7
Miejsce wydania: Warszawa
Rok powstania: 1965
Straszewicza, odnoszące się do rzekomych błędów, omyłek i nieprawidłowych działań rachunkowych, które znalazły się według niego w moim artykule, są głównie wynikiem niezrozumienia. Niezrozumienie to mogło wyniknąć bądź to ze względu na to, że nie potrafiłem dostatecznie jasno przedstawić mych myśli, bądź też dlatego, że rozumowanie nasze, prof. Straszewicza - jako technika, i moje - jako ekonomisty, jest różne.
Wyjaśnijmy więc sobie najpierw rzekome błędy. "Pierwszym błędem w rozważaniach autora - pisze prof. Straszewicz - jest identyfikowanie ceny wyrobu z jego wartością użytkową. Wprawdzie błąd ten przypisuje nabywcy, który oczywiście może nie orientować się w ekonomii, lecz niestety błąd ten towarzyszy dalszym rozważaniom autora".
Otóż
Straszewicza, odnoszące się do rzekomych błędów, omyłek i nieprawidłowych działań rachunkowych, które znalazły się według niego w moim artykule, są głównie wynikiem niezrozumienia. Niezrozumienie to mogło wyniknąć bądź to ze względu na to, że nie potrafiłem dostatecznie jasno przedstawić mych myśli, bądź też dlatego, że rozumowanie nasze, prof. Straszewicza - jako technika, i moje - jako ekonomisty, jest różne.<br>Wyjaśnijmy więc sobie najpierw rzekome błędy. "Pierwszym błędem w rozważaniach autora - pisze prof. Straszewicz - jest identyfikowanie ceny wyrobu z jego wartością użytkową. Wprawdzie błąd ten przypisuje nabywcy, który oczywiście może nie orientować się w ekonomii, lecz niestety błąd ten towarzyszy dalszym rozważaniom autora". &lt;page nr=37&gt;<br>Otóż
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego