Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Horyzonty Techniki
Nr: 2
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1959
na tej długości trzeba zbudować osiemdziesiąt mostów, wiaduktów i tuneli. To ich przeraziło. Nikt jeszcze na świecie nie wystąpił z tak zuchwałym projektem. Ja wierzę jednak, że pan go zrealizuje.
- Ja nie kryję, że praca nasza będzie pracą pionierską. Rzeczywiście, nikt jeszcze nie budował linii kolejowej na tej wysokości. Ale technika idzie stale naprzód. Kto wie, jakich osiągnięć dokonają nasi potomkowie za sto lat? To ludzie posuwają technikę naprzód - ludzie śmiali, umiejący wykorzystywać najnowsze osiągnięcia nauki. Zastosujemy nowe materiały wybuchowe.
Będziemy szukali nowych rozwiązań technicznych. I znajdziemy je.
W tej chwili w przedpokoju dał się słyszeć trzask drzwi, potem jakiś hałas
na tej długości trzeba zbudować osiemdziesiąt mostów, wiaduktów i tuneli. To ich przeraziło. Nikt jeszcze na świecie nie wystąpił z tak zuchwałym projektem. Ja wierzę jednak, że pan go zrealizuje.<br>- Ja nie kryję, że praca nasza będzie pracą pionierską. Rzeczywiście, nikt jeszcze nie budował linii kolejowej na tej wysokości. Ale technika idzie stale naprzód. Kto wie, jakich osiągnięć dokonają nasi potomkowie za sto lat? To ludzie posuwają technikę naprzód - ludzie śmiali, umiejący wykorzystywać najnowsze osiągnięcia nauki. Zastosujemy nowe materiały wybuchowe.<br>Będziemy szukali nowych rozwiązań technicznych. I znajdziemy je.<br>W tej chwili w przedpokoju dał się słyszeć trzask drzwi, potem jakiś hałas
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego