Typ tekstu: Książka
Autor: Bojarska Teresa
Tytuł: Świtanie, przemijanie
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1980
tej spółdzielni. W listopadzie pszenica na pniu. Prawie czarna. Pewno czekali na kombajn. Nawet nie chciało im się zaorać.
- Wiem. Ale tylko sama utwierdzasz mnie w przekonaniu, że Tosiek jest potrzebny na wsi. I wielu jemu podobnych. Żeby właśnie coś się zmieniło!
- Słuchaj, obecnie liczy się tylko przemysł. Elektrownie, stalownie, technika.
- Dopóki do miast nie zapuka głód. Już zapukał. Myślę, że możesz być dumna z syna. On zrozumiał całość zagadnienia przed tobą. I wychodzi mu naprzeciw.
- Dostanie po łbie jak ja, jak ty. Albo zgniotą go i nauczą fałszowania sprawozdań, zaokrąglania cyfr, odpowiednich referatów.
- Tośka?
- Z góry skazujesz go na przegraną
tej spółdzielni. W listopadzie pszenica na pniu. Prawie czarna. Pewno czekali na kombajn. Nawet nie chciało im się zaorać.<br> - Wiem. Ale tylko sama utwierdzasz mnie w przekonaniu, że Tosiek jest potrzebny na wsi. I wielu jemu podobnych. Żeby właśnie coś się zmieniło!<br> - Słuchaj, obecnie liczy się tylko przemysł. Elektrownie, stalownie, technika.<br> - Dopóki do miast nie zapuka głód. Już zapukał. Myślę, że możesz być dumna z syna. On zrozumiał całość zagadnienia przed tobą. I wychodzi mu naprzeciw.<br> - Dostanie po łbie jak ja, jak ty. Albo zgniotą go i nauczą fałszowania sprawozdań, zaokrąglania cyfr, odpowiednich referatów.<br> - Tośka?<br> - Z góry skazujesz go na przegraną
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego