Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 771
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1960
W konkursie na najlepsze amatorskie FILMY TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZE pierwszą nagrodę otrzymali za "Opowieść o ukochanym mieście" Karol Alchimowicz i Stefan Klajbor z Bydgoszczy, jedną z dwu drugich nagród przyznano Romanowi Burzyńskiemu za film "Ziemia praojców".
- MACIEJ MAKAREWICZ wystawił w Krakowie swe pełne kolorystycznego wdzięku liryczne a nieduże obrazy (tempery).
- Dla techników, mechaników, kierowców i entuzjastów motoryzacji Wydawnictwa Komunikacyjne zorganizowały pierwszą ogólnopolską OLIMPIADĘ MOTORYZACYJNA; w pierwszym etapie trzeba do 1 lutego odpowiedzieć pisemnie na 15 pytań podanych przez tygodnik "Motor" lub na kartach uczestnictwa posiadanych przez księgarnie, potem eliminacje wojewódzkie i finał w Warszawie. Jako nagrody - "Syrena" i motocykle.


Z OSTATNIEJ CHWILI
W konkursie na najlepsze amatorskie FILMY TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZE pierwszą nagrodę otrzymali za "Opowieść o ukochanym mieście" Karol Alchimowicz i Stefan Klajbor z Bydgoszczy, jedną z dwu drugich nagród przyznano Romanowi Burzyńskiemu za film "Ziemia praojców".<br>- MACIEJ MAKAREWICZ wystawił w Krakowie swe pełne kolorystycznego wdzięku liryczne a nieduże obrazy (tempery).<br>- Dla techników, mechaników, kierowców i entuzjastów motoryzacji Wydawnictwa Komunikacyjne zorganizowały pierwszą ogólnopolską OLIMPIADĘ MOTORYZACYJNA; w pierwszym etapie trzeba do 1 lutego odpowiedzieć pisemnie na 15 pytań podanych przez tygodnik "Motor" lub na kartach uczestnictwa posiadanych przez księgarnie, potem eliminacje wojewódzkie i finał w Warszawie. Jako nagrody - "Syrena" i motocykle.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt; Z OSTATNIEJ CHWILI
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego