Typ tekstu: Książka
Autor: Nowakowski Zdzisław
Tytuł: TAG 3.1 dla opornych
Rok wydania: 1994
Rok powstania: 1995
w ten sposób w przyszłości unikniesz związanych z nim fałszywych alarmów;
- jeżeli kwestionowany wyraz jest napisany poprawnie, lecz z pewnych względów nie chcesz go umieścić w słowniku dodatkowym, naciśnięciem klawisza [F2] wybierz polecenie Zignoruj - w takim wypadku wyłączenie alarmów będzie obowiązywało jedynie podczas bieżącej sesji pracy programu.

Dalej program sprawdza tekst automatycznie, aż do końca wybranego do kontroli obszaru dokumentu.

Korektę ortograficzną można włączyć także za pomocą myszy, i to nie tylko w trybie edycji rozdziału, ale i hierarchii dokumentu. Wystarczy kliknąć ikonę, wyświetlaną na pasku narzędzi. Należy jedynie pamiętać, że:
- wykorzystanie tej możliwości w trybie edycji uruchamia korektę tekstu położonego
w ten sposób w przyszłości unikniesz związanych z nim fałszywych alarmów;<br>- jeżeli kwestionowany wyraz jest napisany poprawnie, lecz z pewnych względów nie chcesz go umieścić w słowniku dodatkowym, naciśnięciem klawisza [F2] wybierz polecenie Zignoruj - w takim wypadku wyłączenie alarmów będzie obowiązywało jedynie podczas bieżącej sesji pracy programu.<br><br>Dalej program sprawdza tekst automatycznie, aż do końca wybranego do kontroli obszaru dokumentu.<br><br>Korektę ortograficzną można włączyć także za pomocą myszy, i to nie tylko w trybie edycji rozdziału, ale i hierarchii dokumentu. Wystarczy kliknąć ikonę, wyświetlaną na pasku narzędzi. Należy jedynie pamiętać, że:<br>- wykorzystanie tej możliwości w trybie edycji uruchamia korektę tekstu położonego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego