Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 39
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
międzynarodowy biznes.
W jury zasiadali: Ola Gąsienica-Maśniak, Stanisław Pająk, Jan Rybka, Anna Żegleń (Królowa ZPPA 88), Aniela Murzydło (I Królowa ZPPA 89), Andrzej Gędłek.
Teresa ChramiecKlub srebrnego widelca

Chcę dziś ożywić jedną z trzech legend zakopiańskich restauracji, która całkiem niedawno, w czasach realnego socjalizmu świeciła jak gwiazda betlejemska, tfu! jak gwiazda pięcioramienna na szczycie Kremla. Pierwszy z owych przybytków to nieboszczyk "Jędruś", drugi - "U Wnuka" zszedł całkiem na psy, zaś trzeci to bohater dzisiejszego odcinka "KSW".
Zgadliście; biesiadowałem w "Obrochtówce".
Od kiedy sięgam pamięcią, chodziły tam tłumy Polaków lubiących dobrze zjeść i wypić, a miejsca w sezonie rezerwowało się
międzynarodowy biznes.<br>W jury zasiadali: Ola Gąsienica-Maśniak, Stanisław Pająk, Jan Rybka, Anna Żegleń (Królowa ZPPA 88), Aniela Murzydło (I Królowa ZPPA 89), Andrzej Gędłek.<br>&lt;au&gt;Teresa Chramiec&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Klub srebrnego widelca&lt;/tit&gt;<br><br>Chcę dziś ożywić jedną z trzech legend zakopiańskich restauracji, która całkiem niedawno, w czasach realnego socjalizmu świeciła jak gwiazda betlejemska, tfu! jak gwiazda pięcioramienna na szczycie Kremla. Pierwszy z owych przybytków to nieboszczyk "Jędruś", drugi - "U Wnuka" zszedł całkiem na psy, zaś trzeci to bohater dzisiejszego odcinka "KSW".<br>Zgadliście; biesiadowałem w "Obrochtówce".<br>Od kiedy sięgam pamięcią, chodziły tam tłumy Polaków lubiących dobrze zjeść i wypić, a miejsca w sezonie rezerwowało się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!