Typ tekstu: Strona internetowa
Autor: Anna Rozalska
Tytuł: strona o sztuce i informatyce
Rok wydania: 2001
Rok powstania: 2004
się z George Sand, utrzymywał kontakty z wybitnymi ludźmi epoki (F. Liszt, H. Balzac, A. Mickiewicz i inni).
Tworzył kompozycje w większości na fortepian, wprowadził do muzyki wiele nowości. W mazurkach sięgnął do polskich źródeł ludowych, stworzył piękne etiudy, preludia, scherza, ballady, polonezy, nokturny. Cechami jego twórczości jest wielka melodyjność, tkliwe uczucie, odrębność stylu wielkiego mistrza. Twórczość Chopina wywarła wpływ na muzykę XIX i XX stulecia. Dla uczczenia pamięci Chopina powstało wiele stowarzyszeń muzycznych jego imienia. Od 1927r. odbywają się w Warszawie Międzynarodowe Konkursy Pianistyczne im. F. Chopina.

W szkole podstawowej postać i muzyka Fryderyka Chopina powinna być dzieciom dobrze znana
się z George Sand, utrzymywał kontakty z wybitnymi ludźmi epoki (F. Liszt, H. Balzac, A. Mickiewicz i inni). <br>Tworzył kompozycje w większości na fortepian, wprowadził do muzyki wiele nowości. W mazurkach sięgnął do polskich źródeł ludowych, stworzył piękne etiudy, preludia, scherza, ballady, polonezy, nokturny. Cechami jego twórczości jest wielka melodyjność, tkliwe uczucie, odrębność stylu wielkiego mistrza. Twórczość Chopina wywarła wpływ na muzykę XIX i XX stulecia. Dla uczczenia pamięci Chopina powstało wiele stowarzyszeń muzycznych jego imienia. Od 1927r. odbywają się w Warszawie Międzynarodowe Konkursy Pianistyczne im. F. Chopina. <br>&lt;gap reason="photo"&gt;<br>W szkole podstawowej postać i muzyka Fryderyka Chopina powinna być dzieciom dobrze znana
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2019

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2019. 
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Pobierz bezpłatny e-book
„Pułapki ortografii"
prof. Jerzego Bralczyka!

Uwaga, do ebooka zostały dołączone informacje handlowe w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, toteż jego zamówienie wymaga wyrażenia poniższych zgód.

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2019” i odbierz darmowy e-book!