Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
czasie zmiany są tak istotne, że chłodziwo należy wymienić. Jedną z częstszych przyczyn wymiany chłodziwa są zmiany biologiczne, rozkład w warunkach beztlenowych i związany z tym przykry zapach.
Zużyte chłodziwo stanowi bardzo stężone i uciążliwe dla środowiska ścieki, zarówno ze względu na zawartość oleju, jak i bardzo duże zapotrzebowanie na tlen (zwłaszcza chemiczne). Średni okres wykorzystywania chłodziwa w obiegu to kilka tygodni, choć znane są przykłady wykorzystania chłodziwa przez jeden dzień, a nawet przez kilka miesięcy.
5.2.Pochodzenie, ilość i jakość ścieków
Podstawową grupą ścieków w przemyśle maszynowym są zużyte chłodziwa emulsyjne. Jak już wspomniano, mogą one mieć spływ falowy
czasie zmiany są tak istotne, że chłodziwo należy wymienić. Jedną z częstszych przyczyn wymiany chłodziwa są zmiany biologiczne, rozkład w warunkach beztlenowych i związany z tym przykry zapach.<br>Zużyte chłodziwo stanowi bardzo stężone i uciążliwe dla środowiska ścieki, zarówno ze względu na zawartość oleju, jak i bardzo duże zapotrzebowanie na tlen (zwłaszcza chemiczne). Średni okres wykorzystywania chłodziwa w obiegu to kilka tygodni, choć znane są przykłady wykorzystania chłodziwa przez jeden dzień, a nawet przez kilka miesięcy.<br>&lt;tit1&gt;5.2.Pochodzenie, ilość i jakość ścieków&lt;/&gt;<br>Podstawową grupą ścieków w przemyśle maszynowym są zużyte chłodziwa emulsyjne. Jak już wspomniano, mogą one mieć spływ falowy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!