Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 21/03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
proc. Belgów, Holendrów i Austriaków akceptuje bez restrykcji przybyszów z Europy Wschodniej chcących pracować na Zachodzie. Aż 27 proc. Belgów i 21 proc. Niemców w ogóle odmawia akceptacji tego pomysłu. Większość obywateli tych krajów, w tym 64 proc. Niemców, jest skłonna przystać na pracę przybyszów, ale z utrzymaniem restrykcji.
Największą tolerancję w tej sprawie wykazują Szwedzi - 44 proc. opowiedziało się za brakiem ograniczeń, a 46 proc. za niewielkimi ograniczeniami.
W całej Unii za dopuszczeniem pracowników z Europy Wschodniej bez restrykcji było 20 proc. badanych, 60 proc. z ograniczeniami, a 14 proc. uważa, że nie należy tego w ogóle robić.
(PAP)


GM
proc. Belgów, Holendrów i Austriaków akceptuje bez restrykcji przybyszów z Europy Wschodniej chcących pracować na Zachodzie. Aż 27 proc. Belgów i 21 proc. Niemców w ogóle odmawia akceptacji tego pomysłu. Większość obywateli tych krajów, w tym 64 proc. Niemców, jest skłonna przystać na pracę przybyszów, ale z utrzymaniem restrykcji.<br>Największą tolerancję w tej sprawie wykazują Szwedzi - 44 proc. opowiedziało się za brakiem ograniczeń, a 46 proc. za niewielkimi ograniczeniami.<br>W całej Unii za dopuszczeniem pracowników z Europy Wschodniej bez restrykcji było 20 proc. badanych, 60 proc. z ograniczeniami, a 14 proc. uważa, że nie należy tego w ogóle robić.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;GM
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego