Typ tekstu: Książka
Autor: Adam Czerniawski
Tytuł: Narracje ormiańskie
Rok wydania: 2003
Lata powstania: 1956-1986
zasadę nieoznaczoności, łodzie podwodne, prawo ciążenia. Leżąc tu na piasku obok walizki z nalepkami Not wanted on voyage, Défense de cracher, "...czcie się!", wybrałem rolę, której nikt inny ani musi, ani będzie musiał wybierać.
Zwolniony od obowiązku leżenia tu w niewygodnej pozycji, Cezar mógł przekroczyć Rubikon, Locke napisać listy o tolerancji, Hammarskjöld przewodniczyć Organizacji Narodów Zjednoczonych. Ja też się liczę, wykonuję funkcję, nikt inny już nie będzie musiał podróżować tu do Bilboa i czekać na taksówkę w tej krępującej i nieco śmiesznej pozycji. Ta niepowtarzalna sytuacja określa i uzasadnia mój byt. Czuję nareszcie realność, której brakowało mi dotychczas.
Na okręcie nieskończona
zasadę nieoznaczoności, łodzie podwodne, prawo ciążenia. Leżąc tu na piasku obok walizki z nalepkami Not wanted on voyage, Défense de cracher, "...czcie się!", wybrałem rolę, której nikt inny ani musi, ani będzie musiał wybierać.<br>Zwolniony od obowiązku leżenia tu w niewygodnej pozycji, Cezar mógł przekroczyć Rubikon, Locke napisać listy o tolerancji, Hammarskjöld przewodniczyć Organizacji Narodów Zjednoczonych. Ja też się liczę, wykonuję funkcję, nikt inny już nie będzie musiał podróżować tu do Bilboa i czekać na taksówkę w tej krępującej i nieco śmiesznej pozycji. Ta niepowtarzalna sytuacja określa i uzasadnia mój byt. Czuję nareszcie realność, której brakowało mi dotychczas.<br>Na okręcie nieskończona
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego