Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Pamiętnik Literacki
Nr: 12
Miejsce wydania: Londyn
Rok: 1988
aktywności Każdego dnia dr Jagodziński przyjmuje kilkunastu interesantów
gości z Polski, naukowców i studentów z różnych kraj ów szukających informacji na temat Polski. Jednym pomaga, korzy stając z bibliotecznych fiszek, innym, poszukującym własnych dróg życia na Zachodzie, radzi, a jeszcze z innymi prowadzi "długie rodaków rozmowy". Sukcesy zawodowe zawdzięcza osobowości, tolerancji, wzorowej skromności, życzliwości ludziom, pracowitości i tak rzadkiej wśród emigrantów niekonfliktowej postawie w konfliktach.
Życie na Emigracji zweryfikowało znaną prawdę, iż powodzenie pewnych instytucji i placówek jest wprost proporcjonalne do osobistych zasług ich szefów, Rozwój i działalność Bibliotek Polskiej w Londynie jest jej najlepszym wykładnikiem.

W artykule wykorzystano materiały, dane
aktywności Każdego dnia dr Jagodziński przyjmuje kilkunastu interesantów<br>gości z Polski, naukowców i studentów z różnych kraj ów szukających informacji na temat Polski. Jednym pomaga, korzy stając z bibliotecznych fiszek, innym, poszukującym własnych dróg życia na Zachodzie, radzi, a jeszcze z innymi prowadzi "długie rodaków rozmowy". Sukcesy zawodowe zawdzięcza osobowości, tolerancji, wzorowej skromności, życzliwości ludziom, pracowitości i tak rzadkiej wśród emigrantów niekonfliktowej postawie w konfliktach.<br>Życie na Emigracji zweryfikowało znaną prawdę, iż powodzenie pewnych instytucji i placówek jest wprost proporcjonalne do osobistych zasług ich szefów, Rozwój i działalność Bibliotek Polskiej w Londynie jest jej najlepszym wykładnikiem.<br><br>W artykule wykorzystano materiały, dane
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego