Typ tekstu: Książka
Autor: Hamrol Adam, Mantura Władysław
Tytuł: Zarządzanie jakością. Teoria i praktyka
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 1998
względną identyczność przedmiotów danego zbioru.
Drugi stopień analizy podobieństwa opiera się na porównywaniu stanów cech i stanów jakości przedmiotów. W odniesieniu do ciągłych cech kwantytatywnych jest niemożliwe (z założenia) stwierdzenie absolutnej identyczności stanów tych cech, identyfikowanych na przedmiotach.
Kierując się zatem względami pragmatycznymi (np. występowanie błędów pomiaru), należy zastosować pojęcie tolerancji przy orzekaniu o identyczności stanów takich cech i wszystkie stany, znajdujące się w granicach tolerancji, traktować umownie jako identyczne.
Rolę bezwzględnego miernika podobieństwa (b) stanów każdej cechy kwantytatywnej, ulokowanej na skali równomiernej lub bezwzględnej, może pełnić moduł różnicy danych stanów (si, sj):

Im mniejsza wartość modułu, tym większe podobieństwo danych
względną identyczność przedmiotów danego zbioru.<br>Drugi stopień analizy podobieństwa opiera się na porównywaniu stanów cech i stanów jakości przedmiotów. W odniesieniu do ciągłych cech kwantytatywnych jest niemożliwe (z założenia) stwierdzenie absolutnej identyczności stanów tych cech, identyfikowanych na przedmiotach.<br>Kierując się zatem względami pragmatycznymi (np. występowanie błędów pomiaru), należy zastosować pojęcie tolerancji przy orzekaniu o identyczności stanów takich cech i wszystkie stany, znajdujące się w granicach tolerancji, traktować umownie jako identyczne.<br>Rolę bezwzględnego miernika podobieństwa (b) stanów każdej cechy kwantytatywnej, ulokowanej na skali równomiernej lub bezwzględnej, może pełnić moduł różnicy danych stanów (si, sj):<br>&lt;gap&gt;<br>Im mniejsza wartość modułu, tym większe podobieństwo danych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego