Typ tekstu: Książka
Autor: Hamrol Adam, Mantura Władysław
Tytuł: Zarządzanie jakością. Teoria i praktyka
Rok wydania: 2002
Rok powstania: 1998
eksploatacyjnych. W związku z powyższym, projektant wyrobu dla cech losowych określa podstawowe charakterystyki ich rozkładów, uwzględniając głównie statystyczne charakterystyki marketingowe, bazy wytwórczej i materiałów konstrukcyjnych. Przykłady zadań projektowych o charakterze probabilistycznym to:
- wyznaczanie niezawodności wyrobu, będącej z definicji prawdopodobieństwem bezawaryjnego funkcjonowania wyrobu w danych warunkach i w przyjętym czasie,
- określanie tolerancji w pasowaniach i łańcuchach wymiarowych oraz zapewnienie zamienności elementów wyrobu,
- dobór maszyn i procesów technologicznych, narzędzi i przyrządów na podstawie założonych parametrów rozkładu losowych cech wytwarzanych elementów.
Zasada probabilistyki ma charakter uniwersalny i powszechny, gdyż dotyczy obiektywnego i powszechnego zjawiska losowości zmian jakościowych przedmiotów naturalnych oraz sztucznych.

1.5. Możliwości
eksploatacyjnych. W związku z powyższym, projektant wyrobu dla cech losowych określa podstawowe charakterystyki ich rozkładów, uwzględniając głównie statystyczne charakterystyki marketingowe, bazy wytwórczej i materiałów konstrukcyjnych. Przykłady zadań projektowych o charakterze probabilistycznym to:<br>- wyznaczanie niezawodności wyrobu, będącej z definicji prawdopodobieństwem bezawaryjnego funkcjonowania wyrobu w danych warunkach i w przyjętym czasie,<br>- określanie tolerancji w pasowaniach i łańcuchach wymiarowych oraz zapewnienie zamienności elementów wyrobu,<br>- dobór maszyn i procesów technologicznych, narzędzi i przyrządów na podstawie założonych parametrów rozkładu losowych cech wytwarzanych elementów.<br>Zasada probabilistyki ma charakter uniwersalny i powszechny, gdyż dotyczy obiektywnego i powszechnego zjawiska losowości zmian jakościowych przedmiotów naturalnych oraz sztucznych.<br><br>&lt;tit&gt;1.5. Możliwości
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego