Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fronda
Nr: 8
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
chyba dobra formuła.

- Czy wspólnoty są misyjne?

- Powiedziałbym, że jedynie one we Francji są misyjne.

- A jaki jest ich stosunek do współczesnej kultury, czy czują się wobec niej ciałem zupełnie obcym, wyizolowanym, czy też mają świadomość, że przynależą do niej?

- U nich nie ma wrogości do kultury, jaką spotkałem u tradycjonalistów, nie ma też nawet zwykłej niechęci do rozmowy czy poczucia wyższości. Oni wyrośli z tej kultury, są z nią związani, ale chcą ją ewangelizować. Ich nie interesują poszczególne formy estetyczne, dla nich najważniejsze jest, czy ktoś przyjmie Chrystusa.

- Ale z drugiej strony ta cywilizacja, ta kultura narzuca pewne wzory zachowań
chyba dobra formuła.<br><br> - Czy wspólnoty są misyjne?<br><br> - Powiedziałbym, że jedynie one we Francji są misyjne.<br><br> - A jaki jest ich stosunek do współczesnej kultury, czy czują się wobec niej ciałem zupełnie obcym, wyizolowanym, czy też mają świadomość, że przynależą do niej?<br><br> - U nich nie ma wrogości do kultury, jaką spotkałem u tradycjonalistów, nie ma też nawet zwykłej niechęci do rozmowy czy poczucia wyższości. Oni wyrośli z tej kultury, są z nią związani, ale chcą ją ewangelizować. Ich nie interesują poszczególne formy estetyczne, dla nich najważniejsze jest, czy ktoś przyjmie Chrystusa.<br><br> - Ale z drugiej strony ta cywilizacja, ta kultura narzuca pewne wzory zachowań
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego