Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dzień Dobry
Nr: 02/03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
bywa, gdy jeden z małżonków ma ograniczoną władzę rodzicielską i nie mogąc pogodzić się z wyrokiem "porywa" syna lub córkę - wyjaśnia komisarz Grażyna Puchalska z biura prasowego Komendy Głównej Policji.
Jak twierdzą policjanci, dla uprowadzonych dzieci najbardziej uciążliwy jest długotrwały stres. Zwykle są dobrze traktowane. Szczególnie te mniejsze szybko wyrzucają traumatyczne przeżycia z pamięci. W ciągu ostatnich kilku lat, dzięki Bogu, żadne porwane dziecko nie zostało poważnie skrzywdzone.
- Porwania dla okupu wykrywamy prawie w stu procentach - chwali się komisarz Puchalska. - Zgłoszenie zdarzenia gwarantuje, że dziecko wróci do domu, a porywacze staną przed sądem.

Zawiadomić policję

W razie porwania nie należy działać
bywa, gdy jeden z małżonków ma ograniczoną władzę rodzicielską i nie mogąc pogodzić się z wyrokiem "porywa" syna lub córkę&lt;/&gt; - wyjaśnia komisarz Grażyna Puchalska z biura prasowego Komendy Głównej Policji.<br>Jak twierdzą policjanci, dla uprowadzonych dzieci najbardziej uciążliwy jest długotrwały stres. Zwykle są dobrze traktowane. Szczególnie te mniejsze szybko wyrzucają traumatyczne przeżycia z pamięci. W ciągu ostatnich kilku lat, dzięki Bogu, żadne porwane dziecko nie zostało poważnie skrzywdzone.<br>&lt;q&gt;- Porwania dla okupu wykrywamy prawie w stu procentach&lt;/&gt; - chwali się komisarz Puchalska. &lt;q&gt;- Zgłoszenie zdarzenia gwarantuje, że dziecko wróci do domu, a porywacze staną przed sądem.&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Zawiadomić policję&lt;/&gt;<br><br>W razie porwania nie należy działać
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego