Typ tekstu: Książka
Autor: Bartkiewicz Bronisław
Tytuł: Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Rok: 2002
objętości silnie zaolejonych osadów, co jest wadą tej metody. Osady te źle sedymentują, a czasami wypływają na powierzchnię.
Powszechną praktyką jest zatem rezygnacja z sedymentacji i bezpośrednia filtracja osadów w kilka minut po rozdzieleniu faz.
Jako jeden z tańszych deemulgatorów chemicznych można wymienić siarczan żelaza(II), zawarty w zużytej kąpieli trawiennej. Do emulsji o zawartości 35% oleju dodać należy 20l/m3 kąpieli (odpowiada to dawce żelaza 215g/l). Następnie ścieki podgrzewa się do temp. 60&730;C, alkalizuje za pomocą 6g CaO i na gorąco oddziela osad przez filtrację.
W Niemczech opatentowano chemiczno-termiczną metodę deemulgowania. Ścieki o zawartości do 3% oleju
objętości silnie zaolejonych osadów, co jest wadą tej metody. Osady te źle sedymentują, a czasami wypływają na powierzchnię.<br>Powszechną praktyką jest zatem rezygnacja z sedymentacji i bezpośrednia filtracja osadów w kilka minut po rozdzieleniu faz.<br>Jako jeden z tańszych deemulgatorów chemicznych można wymienić siarczan żelaza(II), zawarty w zużytej kąpieli trawiennej. Do emulsji o zawartości 35% oleju dodać należy 20l/m&lt;hi rend="upper"&gt;3&lt;/&gt; kąpieli (odpowiada to dawce żelaza 215g/l). Następnie ścieki podgrzewa się do temp. 60&730;C, alkalizuje za pomocą 6g CaO i na gorąco oddziela osad przez filtrację.<br>W Niemczech opatentowano chemiczno-termiczną metodę deemulgowania. Ścieki o zawartości do 3% oleju
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego