Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 02.12 (36)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
meandrami tak zwanej analizy technicznej, a częściowo i fundamentalnej. Przy tym rolę czynników fundamentalnych pełnią zasady socjaldemokratyczne, liberalne czy narodowe, umieszczane na sztandarach partyjnych. Długookresowe sinusoidy tych notowań mają charakterystyczne punkty podparcia i odbicia w górę i w dół. Gdy na wykresach kwartalnych czy półrocznych którejś z partii pojawia się trend wzrostowy, potrafi on być równie nieracjonalny jak zwyżka kursu jakiejś spółki giełdowej. Wystarczy, aby publiczność uwierzyła w sprawność i obietnice liderów, a stajemy się świadkami bajkowych wzlotów. Takich jak te, które przed wyborami 2001 roku były udziałem SLD, a ostatnio Platformy.
Jest wszakże jedno ale: w momentach zawirowań na scenie
meandrami tak zwanej analizy technicznej, a częściowo i fundamentalnej. Przy tym rolę czynników fundamentalnych pełnią zasady socjaldemokratyczne, liberalne czy narodowe, umieszczane na sztandarach partyjnych. Długookresowe sinusoidy tych notowań mają charakterystyczne punkty podparcia i odbicia w górę i w dół. Gdy na wykresach kwartalnych czy półrocznych którejś z partii pojawia się trend wzrostowy, potrafi on być równie nieracjonalny jak zwyżka kursu jakiejś spółki giełdowej. Wystarczy, aby publiczność uwierzyła w sprawność i obietnice liderów, a stajemy się świadkami bajkowych wzlotów. Takich jak te, które przed wyborami 2001 roku były udziałem SLD, a ostatnio Platformy.<br>Jest wszakże jedno ale: w momentach zawirowań na scenie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!